Bugün 14 Ekim 2019, Pazartesi         
Bizi Takip Edin!   
 
 SİSTEM İSTATİSTİKLERİ
Bugün Dün Toplam
5
1
6.995

 

İNŞAAT ve TADİLAT

HATAY İNTER CAM BALKON

HATAY İNŞAAT

HATAY CAM BALKON

HATAY KOMPLE TADİLAT 

LİSANSLI FATURA TAHSİLAT BAYİLİKLERİ

WESTERN UNİON

SİGORTA 

E-BİLET

0 507 665 25 65

      

 

BİZDEN HABERLER Tüm Haberler

HATAY İNTER CAM BALKON SİSTEMLERİ
30 Ekim 2015, 15:54

CAM BALKON HAKKINDA

Cam balkon: Neden cam balkon ?
Cam balkon si̇stemi̇, balkonlarda ve di̇ğer kapatılacak alanlarda 4 mevsi̇m yaşam alanı sağlar. rüzgar, toz, yağmur, kar, v.b diş etmenlerden balkonunuzu koruyucu i̇zole ortam sağlar.

Cam balkonlu alanda manzara ve görüntüde kayıp olmaz, panorami̇k görüntü sağlar. cam balkon, bi̇nanın diş cephesi̇nde görüntü bozukluğuna neden olmaz, bu nedenle i̇mar mevzuatına aykırı deği̇ldi̇r.

Tüm cam balkon kanatları katlanır özelli̇ği̇nden dolayı kullanımı, bakimi ve temi̇zli̇ği̇ kolaydır. cam balkon kanatları balkonda terci̇he göre sağa veya sola toplanabi̇li̇r.

Cam balkonda kullanılan alümi̇nyum profi̇llerde bi̇na ve balkonda kullanılan renklere göre uyumlu yapılabi̇li̇r. camların arasında kalan fi̇ti̇ller farklı özelli̇kleri̇ne göre terci̇h edi̇lebi̇li̇r.

Camlar; otomobi̇l camlarında kullanılan temperli̇ camlarla ayni olduğu i̇çi̇n normal cama göre ekstra daha fazla dayanıklıdır. kırılması çok zordur, çok düşük i̇hti̇malle olağan dişi kırılması durumunda da çok küçük parçacıklar şekli̇nde kırılır, kesi̇nli̇kle zarar vermez. Cam balkonda kullanılan temperli̇ camın çok zor kırılması hırsızlığa karşı güvenli̇k önlemi̇ sağlar.

Cam balkonda açılan kanatlarda alt ve üst kısımlarda çocukların güvenli̇ği̇ i̇çi̇n; çocuk ki̇li̇di̇ kullanılabilir. cam balkon alanda komple cam kullandığı i̇çi̇n mi̇mari̇ etki̇leyi̇ci̇li̇k sağlar.

Tüm bu özelli̇kler alt alta sıralandığında özetle ; cam balkon i̇le kapatılacak alanlarda; dış görüntüyü bozmaması, kullanım kolaylığı, güvenli̇ olması, balkon i̇çi̇nden panorami̇k görüntü sağlaması cam balkon si̇stemi̇ni̇n terci̇h sebebi olmuştur.
 

CAM BALKON SİSTEMİ HAKKINDA GENEL BİLGİ;

Cam balkon Sistemi 90 lı yıllarda soğuk iklimli ülkelerden olan ilk Finlandya da kullanılmaya başlamış olup bu ülkeden dünya geneline yayılmış bir sistemdir. Sistemin çıkış amacı; binalarda atıl olan ve verimli olarak kullanılmayan balkonları kapatarak yeni yaşam alanları oluşturmaktır. Cam balkon Sisteminin Türkiye de ilk kullanımı 98-99 yıllarıdır ve başlangıç şehri Ankara dır. Ankara”dan Türkiye”nin diğer illerine yayılmış bir sistemdir. 

Günümüzde bina mimarisinde kullanım alanı büyük önemde yer tutan balkonlara; cam balkon sistemi sayesinde ekstra yaşam alanı oluşturulması sağlanmıştır. Kullanılmayan veya dış etkenler (kar, yağmur, rüzgar, toz, sıcak veya soğuk v.b ) nedeniyle etkin kullanılmayan alanların verimli kullanımı sağlamış oldu.

Isı değişimlerinde hareketli bir sistem olması nedeniyle %100 izolasyon sağlamamasına rağmen, sıcağın ve soğun daire içine girmemesinde cam balkon sistemi etkili olmuştur. Yine dış etkenlerden rüzgarın, karın ve yağmur suyunun balkon içine girmesi; hareketli sistem olmasına rağmen cam balkonda kullanılan;

1- Cam fitilleri (Normal şeffaf, Polikarbon, Alüminyum Fitil ), 2- Profiller arasında 1000 lik kıl fitiller, 3- Cam balkon sitemi etrafında kullanılan antibakteriyel silikonlar 4- su tahliye damlalığı v.b sayesinde engellenmiş ve izolasyonu sağlamıştır. 

Cam balkon sisteminin bir diğer avantajı da kullanım kolaylığıdır. Balkon küpeştesiyle balkon tavanı arasındaki alanı kapatmada kullanılan cam balkon kanal içinde çiftli ray sistemiyle çalışmaktadır. Ray sisteminden farkı cam balkon sisteminin kanal sistemi içinde rulman denilen paslanmaz polyamid kaplı sertleştirilmiş plastikten yapılmış tekerler üzerinde hareketine dayanır. 

Cam balkon sisteminde açılan ilk cam kanatın üzerine diğer cam kanatların toplanmasıyla balkon tamamen açılmış olur. Tüm kanatların açılması camların temizliği açısından avantaj sağlar.
 

CAMBALKON TEKNİK ÖZELLİKLERİ;

TEMPERLİ CAM; Normal cama yüksek ısı derecelerinde ve kısa süreli ısıl işlem uygulanarak dayanıklılığının artırması işlemi ile elde edilmektedir. Temperli cam otomotiv sektöründe araç camları olarak, inşaat sektöründe de dış ve iç cephe uygulamalarında kullanılmaktadır. Cambalkonda kullanılan “Temperli Cam” Standardı 8mm et kalınlığında olup füme, mavi,yeşil ve bronz gibi farklı renk seçeneklerinde üretilebilmektedir. Cambalkonda kullanılan standart cam genişlikleri 45cm- 65cm (450mm.-650mm) dir. Cam yüksekliği de 240cm- 250cm (2400mm-2500mm) kadar çıkılabilmektedir.

ALÜMİNYUM PROFİL ; Cambalkonda kullanılan alüminyum profil 3,5mm-4mm ortalama et kalınlığındadır. “Külçe alüminyum” şeklinde alüminyum fabrikalarına gelen ham alüminyum, kullanılacağı alan ve şirketlerin kalıplarına uygun şekilde çekilip firmalara gönderilir. Üretici firmalarda projelerine uygun olarak (dış ve iç cephe, katlanır cam balkon, balkon camlama cambalkon sürme sistemi v.b) cam ile alüminyum profili birleştirerek imalatı yapılır. Alüminyum profiller diğer metal profillere göre paslanmaması ve yıllarca deforme olmadan kullanılması nedeniyle tercih edilmiştir. Cambalkon sisteminde kullanılan alüminyum profillerde dayanıklı elektrostatik toz boya kullanılmaktadır.

RULMANLAR; Cambalkon sisteminde kullanılan kanal sisteminde ray hareketini sağlayan rulman (tekerlek sistemi) paslanmaz çelikten imal edilmiş olup, yıllarca kolay kullanımı sağlar. Çelik rulmanların üzeri, ses yapmaması ve kolay kayma hareketini sağlaması için PVC esaslı, dayanıklılığı yüksek sert polyamid madde ile kaplanmıştır.

FİTİLLER; Cambalkon sisteminde 2 farklı fitil uygulaması yapılır;

1- Cambalkon kanatlarındaki camların arasına uygulanan şeffaf cam fitilidir. 3 farklı tipte fitil çeşidi kullanılır; 
a- Normal Fitil; 2 cam arasında şefaflığı sağlayan PVC esaslı şeffaf fitil
b- Polikarbon Fitil; Yine 2 cam arasına uygulanan dayanıklılığı yüksek sararma ve kırılma yapmayan polikarbon esaslı cam fitilidir.
c- Alüminyum Fitil; 2 cam arasına şeffaf fitil uygulaması yerine alüminyumdan yapılmış fitil uygulamasıdır.


2- Kıl Fitiller; Hareketli olan cambalkon sisteminde hareketin kolay olması; dışarıdan toz, yağmur, su, rüzgar v.b etmenlerin balkona girmemesi için kullanılan, alüminyum profiller arasındaki fitillerdir. Yine PVC esaslı ve son derece dayanıklı 1000 fitil olarak adlandırılır. 

SLİKON; Cambalkon siteminde sistemin montajından sonra izolasyonu sağlamak amacıyla “ Anti Bakteriyel ” özelliğinde sistem rengine uygun silikon kullanılmaktadır.

CAMBALKON AKSESUARLARI; Cambalkon sisteminde kullanılan aksesuarlar, kilitler çıkış yolları, kasa baza profil kapaklarının tümü PVC esaslı sertleştirilmiş plastiktendir ve yıllar boyunca deforme olmadan dayanacak şekilde yapılmıştır.
 

CAMBALKON ÜRETİM AŞAMALARI;
 

Cambalkon Sistemi Üretim Aşamaları;

1-      Kapatılacak alana ücretsiz keşif yapıldıktan sonra müşterilerimizin ödeme koşullarına göre garanti belgesi yerine geçen “Prizma Cambalkon Sistemleri Satış  Sözleşmesi” yapılır.

2-      İmalat için milimetrik ölçü aşamasıyla cambalkon ile kapatılacak alanda; bina dış cephesine ve balkon rengine uygun; alüminyum profil rengi, normal şefaf fitil, polikarbon fitil veya alüminyum fitil belirlenir. Aynı zamanda kapatılacak alanda; alan kullanımı en uygun cambalkon açılım yönü ve kanat sayıları belirlenir.

3-      Milimetrik alınan imalat ölçüsüne göre siparişi verilen standart 8mm temperli camın imalat bölümüne gelmesiyle,  belirlenen renk ve özelliklere göre 3,5mm – 4mm et kalınlığındaki alüminyum profillerle birleştirilip cambalkon imalat aşaması tamamlanır.

4-      İmalatı bitirilen cambalkonlar, montaj programı dahilinde montajı yapılıp teslim edilir.
 

CAMBALKONDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR
 

Cambalkon sistemiyle kapatılacak alanlarda tercih yapılacak firmanın kullandığı malzeme kalitesi, uygulama uzmanlığı, cambalkon üretim aşamaları projenin tamamlanması açısından önemlidir.
 

HATAY İNTER CAM BALKON  Firması olarak biz;
 

 Kapatılacak alanlarda teklif verdiğimiz siz değerli müşterilerimize, ücretsiz  keşif aşamasında kullanılacak sistemle ilgili eksiksiz ve doğru bilgilendirip, bizi  tercih etmenizi size bırakmayı ilke edindik. Cambalkon sistemi imalat için alınan milimetrik imalat ölçüsüyle başlar. Bu ölçünün konusunda uzman personel tarafından alınması ve hatasız olması gerekir. Bu aşamada yapılabilecek bir hata tüm aşamaları olumsuz etkiler ve hatalı ürüne neden olur. Bunun nedeni; Cambalkon sisteminde kullanılan camlar temperli cam özelliğinden dolayı tekrar kesilip düzeltilme olanağının bulunmamasıdır.
 

Kullanılacak malzeme kalitesi; Cambalkonda kullanılacak camın kalitesinden başlayıp, alüminyum profil ve kullanılan aksesuar kalitesine kadar tüm ürünler doğru ürün montajını etkiler. HATAY İNTER CAM BALKON olarak biz; Cam kalitesi yüksek olan Trakya Şişecam ürünü camlar kullanmaktayız. Alüminyumda; kalitesi yüksek külçe alüminyumdan profil üretimi yapan fabrikalarla çalışmaktayız. Aksesuarlarda teknik özellikleri iyi dayanımı en yüksek derecede olan güncel aksesuarları tercih etmekteyiz.

Cambalkon sistemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus;
 

Cambalkon;  imalat için alınan hassas milimetrik ölçüyle başlayan, titiz imalat aşamasıyla devam eden ve kurulum aşamasıyla biten bir süreç olmasıdır. Daha önce bahsettiğimiz üzere; kaliteli ürün ve uzman personel cambalkon sisteminin olmazsa olmazıdır. Uzman personel; bu alanda geçen zamanla kazanılan tecrübe ve işçiliğe dayanır.
 

 HATAY İNTER CAM BALKON olarak biz; İş tecrübemize ve cam balkon sisteminin montajını bitirmemize  yardımcı olan, bize güven duyan başta siz değerli müşterilerimize ve uzman personelimize teşekkür ederiz. 

 

                                                                           Hatay inter cam balkon bir GÜNEYSU GROUP kuruluşudur.